výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Háčkování s radostí 3

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

Vzor krátkých sloupků můžeme zvýraznit vpichováním háčku pod jednu nit krátkého sloupku předchozí řady. V práci nám vznikne vlnka mezi řadami krátkých sloupků. Chceme-li vlnku pouze na jedné straně háčkování, vpichujeme v 1.řadě pod zadní nit oka předchozí řady a ve 2.řadě pod přední nit oka předchozí (1.) řady.

Pěkné vzory z řad krátkých sloupků vzniknou střídáním barevné příze. Ať už řadíme barvy v řadách nebo jen v určitých úsecích. To už záleží na vás, klidně zkoušejte, jak se to zrovna vám bude líbit.

Barevnou přízi lze jednoduše začít háčkovat novou řadu a následně konec příze zapošít. Nebo, a tento způsob preferuji já, vtáhnout nit barevné příze ke kraji háčkování, tam kde je počáteční pracovní oko ( řetízkové ), tak že vznikne smyčka. Tu překřížíme a volný konec nitě jí protáhneme a utáhneme. Toto napojení je pevnější. Barevnou přízi vyměníme za původní a háčkujeme dál krátké sloupky.

Můžeme háčkovat např.: 1ř.červeně, 2ř.modře, nebo 1 a 2.ř červeně, 3.4.ř. modře. Kombinacím se meze nekladou. Tak s chutí do toho.

Také vás prosím, jestli byste nám zaslali fotky vašich prací. Děkuji Dupynová Věrka

 

Leave a Reply

MojeGalanterka