výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Háčkování s radostí 6

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

2x nahozený dlouhý sloupek (2xnah.dl.sl.)

Při háčkování 2xnah.dl.sl. Začneme tak, že dvakrát nahodíme (nabereme) přízi na háček. Poté vpíchneme háček do 6.řetízkového oka řetízkové řady, protáhneme přízi do předu. Teď máme na háčku 4 smyčky. Nabereme přízi na háček a protáhneme ji prvními dvěmi smyčkami, na háčku jsou 3 oka (smyčky), nahodíme a protáhneme 2 oky, na háčku jsou 2 oka, a znovu nahodíme a protáhneme zbývajícími oky. Vyhotovili jsme 2xnah.dl.sl. .

Postup opakujeme po celé délce řetízkové řady. Ve druhé řadě uháčkujeme 4 řet.oka a do 2.oka předchozí řady už háčkujeme 2xnah.dl.sl. .

Z počátku pomůže malá pomůcka, počítání do 3. U 2xnah.dl.sl. musíme protáhnout přízi oky 3x.

3x nahozený dlouhý sloupek (3xnah.dl.sl.)

Další variací dlouhého sloupku je sloupek 3x nahozený. Háčkuje se stejně jako 2xnah.dl.sl. , jen ze začátku nahodíme 3 smyčky a vpichujeme do 7.řetízkového oka řetízkové řady. Ve druhé řadě pak uháčkujeme 5 řet.ok a do 2.oka předchozí řady už háčkujeme 3xnah.dl.sl. .

U 3xnah.dl.sl. musíme protáhnout přízi oky 4x.

Dají se háčkovat i vícekrát nahozené dlouhé sloupky 4x,5x,… . Bez ohledu nato, kolikrát jsme nahodili, vždy opakujeme již známý postup. Přízi protahujeme vždy jen 2 oky až do chvíle, kdy na háčku zbyde jediné oko.

A nezapomeňte přidávat i řetízkové oko v 2. řadě podle počtu nahození. 4xnah.dl.sl. Bude mít 6 řet.ok , 5xnah.dl.sl. ,7 řet.ok , atd. .

Přízi protahujeme 4xnah.dl.sl. – 5x , 5xnah.dl.sl. – 6x , atd. .

Opět je možné měnit barvy, nebo vpichovat pod 1.nit oka předcházející řady.

Hodně zdaru vaší práci.

 

Leave a Reply

MojeGalanterka