výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Háčkování s radostí 10

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

Háčkovaná kytička v pěti řadách
Schematické značení si vyzkoušíme na tomto příkladu. Uháčkujeme kytičku v pěti řadách o průměru 10-12 cm ( podle tloušťky příze ).

Potřebujeme tenší pletařskou přízi (vlnu), háček č.2., nůžky a dobrou náladu. 🙂

  • 1.ř.- 10 řetízkových ok spojíme do kroužku přes pevné oko.
  • 2.ř.- 3ř.o.( místo 1.dl.sl.), 25 dalších dlouhých sloupků. Celkem tedy 26 dl.sloupků, spojíme pevným okem do kruhu (ve 3.ř.o.prvního sloupku ze 3ř.o.).

  • 3.ř.- 3ř.o.a 2ř.o., 1dl.sl.do každého 3.oka předchozí řady ( tzn.1dl.sl.do dl.sl.př.ř., 2ř.o., vynecháme 1dl.sl.př.ř., a uháčkujeme další 1dl.sl.a 2ř.o.) a tak dále, po celém obvodu kruhu. Vznikne 13 otvorú z dlouhých sloupků a řetízkových ok. Spojíme pevným okem do kruhu.
  • 4.ř. – pevné oko pod 1.dl.sl.př.ř., 6ř.o., 3x 4xnah.dl.sl.pod 2ř.o.př.ř., 4ř.o., opakujeme teď již 4x 4xnah.dl.sl.a 4ř.o.pod každé 2ř.o.př.ř. Vznikne 13 delších otvorů ze 4xnah.dl.sl.a 4ř.o. Spojíme pevným okem do kruhu.
  • 5.ř. – 4pevná oka pod 4x 4xnah.dl.sl.př.ř.; 3ř.o., 4xdl.sl, 2ř.o., 5dl.sl., pod 4ř.o.př.ř., opakujeme teď již 5dl.sl.,2ř.o.,5dl.sl.pod každá 4ř.o.př.ř.,po celém obvodu kruhu. Spojíme pevným okem do kruhu a zakončíme.

A máme kytičku. Můžeme využívat i barevného efektu, střed třeba oranžový a zbytek růžový nebo jaký jen budete chtít. Kytička háčkovaná z tenší pletařské vlny poslouží jako podložka pod hrnek. Dokonce ji můžete našít i jako ozdobu na kus nějakého oblečení, nebo sháčkovat více kusů dohromady a použít jako pléd nebo přehoz přes postel.

Z bílé kordonetky uháčkovaná kytička může sloužit třeba jako závěsná dekorace, je ovšem mnohem menší a je třeba ji naškrobit. O škrobení a sháčkování více kusů vzorku si řekneme příště.

Prozatím vám přeji hodně zdaru ve vaší práci a určitě nám pošlete ukázky vašich kytiček.
Dupynová Věrka


Jen tak pro inspiraci, takto vypadá moje sada pod hrnečky.

Zkoušejte si své vlastní schematické nákresy, není to tak těžké a je to docela zábava. Značky používané pro různé háčkované prvky jsem vám uvedla v Háčkování s radostí 9

 

Leave a Reply

MojeGalanterka