výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Motýlkový vzor

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

05.01.2017 Publikoval(a) (3 337)
Rubrika: Háčkování, Háčkování - návody, Vzory

Dotaz: Našla jsem vaše pěkné stánky o háčkování a tak si dovoluji obrátit se na vás s velkou prosbou. Na stránkách zlateruce.blog.cz jsem v rubrice návody na háčkování našla spoustu zajímavých vzorů. Moc se mi líbí vzor na fotografii č.7, ale s popisem si vůbec nevím rady. Můžete mi prosím poradit? Za odpověď předem moc děkuji, Slávka

Odpověď: Uháčkujeme 31 řetízkových ok. 2ř.je složená a tvoří spodní část motýlků ( vzor mi připomíná motýlky). Uháčkujeme 2ř.o. pak 15 ř.o.která spojíme do kruhu a obháčkujeme 21 kr.sl., do řetízku uháčkujeme 10 kr.sl. a postup opakujeme.15 ř.o.do kruhu, do něj 21 kr.sl, v polovině tohoto křídla ho připojíme pevným okem k prvnímu a doděláme kruh a připojíme k 10.kr.sl.př.ř.a hned uháčkujeme další křídlo a připojíme pevným okem k 10.kr.sl.př.ř. Uháčkujeme dalších 10 kr.sl.do řetízku v 1ř. Celý postup opakujeme po celé délce řetízku. Samozřejmě že řetízek si uděláte tek dlouhý, jak potřebujete. Vzor se opakuje po každých 10 okách.

3ř. – 2ř.o., 10 kr.sl.pod kr.sl.křídla v horní části, nad spojem 2 křídel 2 ř.o., 15 ř.o.do kruhu obháčkujeme 21kr.sl.,připojíme ke středu a hned uháčkujeme další křídlo. Přes pevné oko se napojíme na křídlo př.ř., uháčkujeme 7 kr.sl.do 7 kr.sl.křídla př.ř.a pak dalších 7kr.sl.do dalšího kř.př.ř.a uháčkujeme další dvě křídla. Nezapomeňte křídla v půlce spojovat pevným okem. A další řady se háčkují stejně.

 

Leave a Reply

MojeGalanterka