výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Boty, botky, botičky, pro kluky i holčičky.

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, receptyBoty, botky, botičky. Objednala jsem si přízi Alize Bella v bílém a šedém provedení. Příze je úžasňácká, je to 100% bavlna a moc hezky se s ní dělá a má krásné spektrum barev. Za mne rozhodně lepší než Camilla, ale záleží jak je každý zvyklý.

Každopádně, jak jsem tak seděla na balíčkem přízí a přemítala, co z klubíček vyrobím, tak nějak skoro automaticky mne napadly botičky. Zrovna byl pohodový večer, i sklénečku šampíka jsem měla po ruce, tak jsem se dala do práce a než jsem se nadála, botička byla na světě. Rychlá fotečka na římse krbu, fotečka prosvištěla sociální sítí a než jsem se nadála, měla toliko ohlasů, že rozhodně stála za sepsání i natočení. Dokonce jsem v zahraniční skupince vyhlásila i anketu, zda-li se botička hodí i na chlapečky. Vyšlo to cca 55% že je unisexová, 45% že je spíš holčičí, ale to nechám na zvážení každé z Vás.

Takže jdeme na ni.

Botičky uniBella, velikost 9-10 cm (cca 4-5 kg miminko)
Příze: Alize Bella bílá 055 a světle šedá 021 (100% bavlna, 50g/180m), koupíte zde, od každé klubíčko, pokud budete dělat jednobarevné botičky, určitě jedno klubíčko stačí, háčkujeme dvojmo (raději jsem si koupila od každé barvy dvě klubíčka, abych nemusela tahat nitku z vrchu a zprostředku klubíčka, ale záleží na Vás)
Háček: 4 mm a 5 mm
Knoflíček
Časový rozpočet: 2-3 hodinky i s úpravou

Potřebujeme umět:
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Řadu začínáme náhradou, volné ŘO za PDS a ŘO za KS. Řadu končíme pevným okem (od páté řady lze háčkovat dokola, doporučuji označovač). Návod budu psát sloupečkově, tj. tak jak háčkujete dokola botičky

PODRÁŽKA – šedá příze, háček 4, háčkujeme dvojmo
12 ŘO
1. řada:
PDS do druhého očka od háčku (tj. od desátého od konce), tak aby nám zůstalo 9 ŘO (to, co zůstalo na háčku je náhrada za první PDS)
8 PDS (PDS do ŘO)
5xPDS do posledního očka, pokračujeme na druhé straně botičky
8 PDS (PDS do ŘO)
3xPDS do stejného očka, kde je úplně první PDS
PO

2. řada
náhrada za PDS
2xPDS (do jednoho PDS)
8 PDS (PDS do PDS)
5×2 PDS (do špičky botičky, zdvojíme každý PDS)
8 PDS (PDS do PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
PDS do místa, kde je náhrada
PO

3. řada:
náhrada za PDS
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
8 PDS (PDS do PDS)
10×2 PDS (do špičky botičky)
10 PDS (PDS do PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
2xPDS (do jednoho PDS)
PDS do místa, kde je náhrada
PO

TĚLO BOTIČKY
4. řada:
náhrada za první KS
KS za zadní nitku dokola botičky
PO

Bílá příze, háček 4, háčkujeme dvojmo
5. řada:
náhrada za první KS
2 KS sháčkovat
KS dokola botičky (necháme posledních 6 oček)
2 KS sháčkovat
2 KS sháčkovat
2 KS sháčkovat
PO (nebo můžete odtud už háčkovat dokola botičky, jen sem si dát označovač)

6. řada:
náhrada za první PDS/rovnou PDS
najdeme si střed botičky (viz video), od středu odpočítáme na jednu stranu 12 oček (vč. středového) na druhou 12 oček, do odpočítaného očka si dáme označovač, do tohoto místa háčkujeme PDS do PDS, poté
12×2 PDS sháčkujeme (tj. sháčkujeme 24 oček)
háčkujeme PDS do PDS
PO (vyděláme označovače)

7. řada:
náhrada za první PDS/rovnou PDS
háčkujeme PDS, zastavíme před posledním PDS z předchozí řady, toto PDS a již sháčkované PDS z předchozí řady sháčkujeme dohromady jako PDS, opakujeme ještě 6x, (tj. celkem máme sháčkovaných 7x2PDS)
pokračujeme v PDS do PDS
PO (nebo háčkujeme dokola)

8. řada:
náhrada za první PDS/rovnou PDS
háčkujeme PDS, zastavíme před posledním PDS z předchozí řady, toto PDS a již sháčkované PDS z předchozí řady sháčkujeme dohromady jako PDS, opakujeme ještě 3x, (tj. celkem máme sháčkovaných 4x2PDS), u druhé botičky budeme háčkovat PDS i do posledního PDS z předchozí řady před sháčkovanými PDS, zde budeme sháčkovávat 3x2PDS a u čtvrtého přibereme i PDS z předchozí řady,
poté okračujeme v PDS do PDS
PO (nebo háčkujeme dokola)

Ukončíme bílou.

OLEM A PÁSEK
9. řada
Najdeme krajní sháčkované PDS z poslední řady, odtud odpočítáme pět oček na vnitřní straně směrem k patě botičky, zde navážeme dvojitou šedou přízi. Přepůlíme botičku na půl, abychom našli střed paty. Do očka dáme označovač. Háčkujeme šedou přízí KS. Jedno očko před označovačem zastavíme, do očka s označovačem uděláme 6 DS/nebo PDS, vynecháme vedlejší očko a háčkujeme KS do místa, kde jsme navázali přízi. Zde uděláme pevné oko a pro pásek začneme řetízek ze 13 oček. Píchneme do pátého očka od háčku a dále háčkujeme 7 KS zpět k botičce. Ukončíme PO do botičky, necháme si dostatečně dlouhý konec příze na zapošití a ustřihneme.

SPODNÍ LEM BOTIČKY
Otočíme botičku tak, že máme před sebou páskovou část, podrážka je směrem ke stolu/zemi. Bílou dvojitou přízí a háčkem číslo 5 obháčkujeme okraj botičky pevnými oky. Háčkujeme za krajní viditelnou nitku. (viz video).

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Na bok botičky našijeme knoflík kvůli zapínání pásku.

A další botičky jsou na světě.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEONÁVOD

FOTOGALERIE
 

Leave a Reply

MojeGalanterka