výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Háčkování s radostí 2

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

Tak to by byl řetízek. Dnes se naučíme háčkovat řady krátkých sloupků. Hezky řadu za řadou.
Uháčkujeme řetízkovou řadu, tou začíná každá háčkovaná práce. Na konci požadované délky řetízek obrátíme a to doslova. Teď máme řetízek nalevo, háček napravo. Háček vpíchneme pod 2.řetízkové oko řetízkové řady, tak že vedeme háček s hora do zadu pod vrchní 2 nitě řetízkového oka. Nabereme na háček přízi vedenou z ukazováčku levé ruky a protáhneme do předu. Na háčku jsou 2 oka. Znovu nabereme přízi a protáhneme oběma oky. Vznikne 1.krátký sloupek.Postup opakujeme po celé délce řetízkové řady. Vznikne 2.řada háčkované práce, ale 1.řada krátkých sloupků.

Abychom mohli pokračovat dál, na konci práci obrátíme, uháčkujeme 1 řetízkové oko a vpíchneme háček pod 2.krátký sloupek 1.řady krátkých sloupků. A pokračujeme po celé délce předchozí řady. Postupujeme jako prve. Háček vedeme ze předu do zadu pod 2 nitěmi krátkého sloupku předešlé řady, máme na háčku 2 oka a těmi protáhneme volnou přízi…….

Práci musíme obracet, protože postup háčkování je vždy zprava do leva.

Práci ukončíme tak, že na konci uháčkované řady krátkých sloupků nám zbude 1 řetízkové oko, ustřihneme přízi a protáhneme překříženým okem. Utáhneme.


Konce příze můžeme zapošít do uháčkované práce.

 

Leave a Reply

MojeGalanterka