výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty

Kreativ Podzim 2019: tři patra inspirace

výtvory.cz | hobby, kreativní tvoření, recepty | Hobby, kreativní tvoření, recepty

15.11.2019 Publikoval(a) (81)
Rubrika: .Typ článku, PRNejvětší regionální výstava plná podzimně – zimní nálady a nápadů tentokrát ve třech podlažích. Výstaviště Černá louka doslova praská ve švech. Spousty inspirace, tvoření a workshopů na jednom místě. To je ve zkratce Kreativ Podzim 2019.

Směr Ostrava jsem zamířila hned z práce. Stodvacet kilometrů trasa a já celá nedočkavá, čím mne letošní podzimní Kreativ překvapí. Loňské ročníky byly povedené a s vysokou návštěvností a tato výstava pro všechny tvořivé osůbky má u mne již dlouhodobě nastavenou vysokou laťku. Ovšem letošní ročník je opět vylepšený, a to jsem si původně myslela, že už není kam dál posunout hranici. Nejprve turnikety a pokladny. Ti z Vás, kteří nepodcenili přípravu a zakoupili lístky v předprodeji, mohou jít směle kupředu a projít turniketem téměř bez čekání. Pro ostatní jsou v místě dvě pokladny, u kterých byly v pátek mírné fronty do deseti minut. Výstava je pro Vás otevřena v sobotu od desíti do šesti hodin (a je to nejkritičtější den co do návštěvnosti) a v neděli od desíti do čtyř.

Již v přízemí na Vás čekají první stánky a tvořivé dílničky a vstup se jeví celkově prostorněji a vzdušněji. Na levé straně naleznete bistro s posezením, takže kávička a prostor na vstřebání zážitků je zabezpečen. Hned vedle bistra se nacházejí praktické šatny na tašky a ošacení. Pokud ale budete parkovat autem přímo v areálu výstaviště, doporučuji přeběhnout “na lehko”, ať se vyhnete případnému čekání na umístění kabátu.

V letošním roce dostali vystavovatelé daleko více prostoru. Stánky naleznete tradičně jak ve druhém tak nově už i v prvním podlaží, což znamená více dílniček, workshopů a celkově prostoru k načerpání inspirace a atmosféry. Výstava se nese částečně ve vánočním a částečně ještě v podzimním duchu, takže každé zákoutí má své kouzlo. Co do tvoření si na své přijde rozhodně každý. Vystavovatelů je více, jsou různorodější a měla jsem dojem, že je i rozsáhlejší nabídka dílniček. Od korálků, po výrobu vlastních vánočních koulí, mýdel, svíček, lepení, kreslení, stříhání, navlékání, plstění – no zkrátka na co si vzpomenete. Navíc se ve druhém patře v rohu nachází malá herna pro nejmenší. Herně-kreativní prostředí zabezpečil výrobce Dřevěných stavebnic Pony.

Prošla jsem výstavní plochu od přízemí až po střechu a zabralo mi to minimálně dvě hodiny, a to bez návštěvy jediné tvořivé dílničky, takže pokud plánujete v sobotu nebo neděli výlet na Kreativ, určitě počítejte spíše s celodenní akcí. Obzvláště pokud pojedete s dětmi, které propadnou kouzlu tvoření. Co mne nejvíce zaujalo naleznete ve fotogalerii. Letos jsem fotila včetně vizitek, abyste případně mohli vystavovatele rychleji kontaktovat nebo vyhledat.

A dalším unikátem letošního ročníku je, že jsem měla možnost vyzpovídat paní Miriam Lehockou, manažerku výstavy. “Nápad na uspořádání výstavy Kreativ Ostrava vznikl před pár lety a je to originální koncept výstaviště Černá louka. Návštěvnost roste ročník od ročníku a jsem ráda, že můžeme návštěvníky přivítat v nově upraveném a modernizovaném vstupním prostoru našeho výstaviště. Díky pozitivní zpětné vazbě a kapacitním možnostem Černé louky se Kreativ rozrůstá a tím i doprovodný program. Téměř každý třetí vystavující nabízí tvořivou dílničku pro děti či dospělé. V sobotu v odpoledních hodinách budeme vyhlašovat výherce soutěže Quilt s tématikou květy a věřím, že návštěvníky vystavená patchworková díla uchvátí stejně jako mne.” Tak to musím více než souhlasit. Quilt mi připomněla výstavu impresionistických obrazů Moneta.

I v letošním roce jsou obrovským úspěchem Dřevěné květy pana Hobzy z Třebíče. Klobouk dolů za tu práci. Určitě nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že v pátek bylo v tomto stánku více než tisíc květin (a neustálá fronta). Krásné dekorace pro děti do pokojíčků byly u stánku Tamadi – doplňky a dekorace. Co do klubíček – to jsem nejvíce času strávila u výstavního koutku paní Jany z Levné pletací příze. Ručně barvené buretové hedvábí nebo merino si totiž člověk neosahá každý den.

Tipem na vtipný dárek pro Vás je suprová keramika Bored Mama. A pokud máte rádi vůni dřeva, doporučuji stánek řezbáře s velkým Ř, a to pana Miloslava Oroše, který Vám své umění ukáže přímo na výstavě. Pan Miloslav má na pultíku naprostý unikát – dřevěný hrací strojek s baletkami (ano i ozubená kolečka jsou dřevěná). A strojek skutečně hraje. Stálicí kreativních výstav jsou Korálki nebo mnou pokaždé obdivovaná Dřevěná fotoalba. V letošním roce jsem zaznamenala i mezinárodní účast. Na výstavě můžete zakoupit autorskou tvorbu slovenské Laser Art Atelier. A víc už neprozradím. Ostatně – to bych musela vyjmenovat všechny z téměř 180-ti vystavovatelů. Seznam naleznete zde.

Letošní ročník jsem si opravdu užila, načerpala inspiraci, odpočinula a zrelaxovala v kreativně nabitém prostředí. Hlavní událost podzimu čeká na Vaši návštěvu ještě v sobotu a neděli 16.-17.11.2019 v Ostravě na Černé louce.

Krásné zážitky a pohodový víkend

Katka

Přečtěte si také:

  • KREATIV PODZIM 2019: Prodejní výstava pro tvořivé se blížíKREATIV PODZIM 2019: Prodejní výstava pro tvořivé se blíží Oblíbená prodejní výstava Kreativ Podzim nabídne návštěvníkům 3 dny plné inspirace ve 3 výstavních prostorách a více než 180 vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí pestrou škálu materiálů ke tvoření a také to nejlepší ze své tvorby. […]
  • Výstava Kreativ jaro a SOUTĚŽ o vstupenkyVýstava Kreativ jaro a SOUTĚŽ o vstupenky Oblíbená výstava KREATIV JARO opět na Černé louce, tentokrát i v novém jarním termínu. Výtvarné dílničky, tvořivé workshopy, kreativní nápady a inspirace, materiál a pomůcky s výstavní slevou, ale také i ukázky výtvarných technik a […]
  • Výstava kreativních technik a soutěž o vstupenkyVýstava kreativních technik a soutěž o vstupenky A máme tady říjen a s říjnem přichází pozvánka na tradiční kreativní výstavu, která se koná o víkendu v termínu 13.-14.10.2018 na Střední škole polytechnické v Olomouci. Jedná se již o třetí ročník v pořadí a výstava má mezi návštěvníky a […]
  • Soutěžíme o lístky na výstavu KREATIV OSTRAVASoutěžíme o lístky na výstavu KREATIV OSTRAVA V listopadu ovládne kreativní tvoření Černou louku! Výtvarné dílničky a workshopy, neotřela inspirace, kreativní nápady, pomůcky a materiál na tvoření s výstavní slevou, handmade výrobky, ukázky nových výtvarných technik, tvůrčí nálada - […]
  • Oblíbená výstava KREATIV Ostrava opět v listopadu na Černé louce!Oblíbená výstava KREATIV Ostrava opět v listopadu na Černé louce! Výtvarné dílničky, tvořivé workshopy, kreativní nápady a inspirace, materiál a pomůcky s výstavní slevou, handmade výrobky, ukázky výtvarných technik nebo seznámení s novinkami na trhu, to vše najdete na podzimní výstavě KREATIV Ostrava […]
  • Háčkovaný klobouček na přáníHáčkovaný klobouček na přání Háčkovaný klobouček na přání pro známou. Je háčkovaný z příze Camilla, barvy: černá (999), světlý cyklámen (5054) a zbytky světle růžové a zelené na aplikace. Spotřeba byla 1 klubko černé a cca půl klubka tmavě růžové + zbytky na […]
 

Leave a Reply

MojeGalanterka